top of page

Obscure presents Health ☆ Gost ☆ Zetra

Obscure presents Health ☆ Gost ☆ Zetra
Obscure presents Health ☆ Gost ☆ Zetra

27 Oct 2024, 19:00 – 23:59

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Czechia

Health přivezou do Prahy svůj nejbrutálnější a zároveň nejzranitelnější počin Rat Wars. Zpěvák a kytarista Jake Duzsik, baskytarista a producent John Famiglietti a bubeník BJ Miller, se zrodili v drsných hlubinách noisové scény LA. Rat Wars odráží jejich neortodoxní hudební přístup, ve kterém Health pečlivě mísí agresivní hudební produkci – ovlivnění kapelami jako Nine Inch Nails nebo Ministry, které překreslily hranice mezi metalem, elektronikou a popem – ve své hudbě mísí prvky metalu, industrialu, hip-hopu i noisu, které vyvažují kontrastními čistými vokály a osobními texty.

TICKETS: Obscure

Nové album kapela popisuje tak, že by mohla být pomyslnou „králičí norou“ („the downward spiral“) pro lidi s nejméně dvěma monitory a nedostatkem vitaminu D. Album, které vzniklo v emocionálně nejnáročnějším období života kapely, navazuje na chaotická, ale zároveň tvůrčí pandemická léta. V té době si Health střihli na desce na DISCO4 desítky skladeb s Nine Inch Nails, Lamb of God, Poppy nebo Pertubator a řadou dalších významných umělců.

Doprovodí je Gost, kteří se pohybují v temné trhlině mezi black metalem a nejstinnějšími končinami elektronické hudby. Od vydání EP Radio Macabre na začátku roku 2013 se texaský multiinstrumentalista, producent a hlavní mozek James Lollar stává stále agresivnějším a zlověstnějším než synthwave, s nímž bývá často spojován. Nyní se GOST vrací se svým šestým albem a dosud nejnebezpečněji znějícím počinem Prophecy – deskou, která odráží hrůzu a ponuré obavy světa sužovaného náboženskou a politickou přebujelostí a pokrokem, která je pomyslným pádem západní civilizace, biblickým koncem světa - vzestupem Satana a nástupem Armagedonu.

 Této temný večer otevřou tajemní Zetra, vyzbrojeni syntetizátory a elektrickou kytarou, kteří mají na kontě spolupráce například se Svalbard, za zmínku stojí také jejich remix skladby Absent od britských Sylosis – a jsou povinností pro všechny vyznavače temné elektronické hudby s metalovým gotickým nádechem.

Read house rules (linktr.ee/Fuchs2) before visiting.

Tickets are available in limited numbers at early bird presale and at the doors (unless otherwise noted).

Fuchs2 je podporován hlavním městem Praha.

Share This Event

bottom of page