top of page

Dorian Electra [us] + Lil Mariko [us]

Dorian Electra se po extatickém koncertě v Roxy s Charli XCX vracejí do Prahy na svou první headline show, a to ve čtvrtek 21. dubna 2022 v pražském Fuchs2.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Dorian Electra [us] + Lil Mariko [us]
Dorian Electra [us] + Lil Mariko [us]

21 Apr 2022, 20:00

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Česko

Heartnoize Promotion uvádí:

Ve světě experimentálního popu, internetové kultury a queer scény je živo jak nikdy jindy. Jeden z nejoriginálnějších umělců, co se za posledních pár let z jeho podhoubí vynořili, je Dorian Electra (they/them). V hyperstylizovaných videích, které si sami režírují, vizuálně ztvárňují své troufalé protestsongy obracející se k sociální a queer politice. Hymnický pop zalitý jak patosem barokní hudby, tak energií heavy metalu nebo elektronického hardcoru oslovil popovou vizionářku Charli XCX i Pussy Riot, se kterými Dorian Electra spolupracovali. O debutové desce Flamboyant napsal anonymní uživatel s přezdívkou Pipe: „A sakra. To jsou non stop bangery.” O poznání frenetičtější novinku My Agenda pak chválil například přední americký komentátor Anthony Fantano: „Troufalé konceptuální album, jehož největším hříchem je pro posluchače zoufalství z jeho konce.”

Gentleman/M’Lady: youtube.com/watch?v=JM1Of_OBUjw Flamboyant: youtube.com/watch?v=BDb1oTfcmCI

Ve jménech koproducentů tracků, jejichž délka často stěží dosahuje dvou minut, najdeme významné osoby hyperpopové scény jako Dylana Bradyho (100 gecs), d0llywood1, umru nebo Sega Bodega. Na brzo vycházející deluxe edici My Agenda přijali pozvání k remixu například Danny Brown, Alice Glass (ex-Crystal Castles) nebo ElyOtto. Společně s potvrzenou účastí Doriana Electry na novém remixovém albu Lady Gaga to jen dokresluje, jak velkou sílu a kolik fanoušků i řad legend za svou krátkou kariéru nasbírali. Dorian Electra se po extatickém koncertě v Roxy s Charli XCX vracejí do Prahy na svou první headline show, a to ve čtvrtek 21. dubna 2022 v pražském Fuchs2. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout za 490 Kč + poplatky od pátečních 10:00. Nenechte si ujít jednoho z nejvíc originálních, návykových a hlavně zábavných umělců zítřka, se kterým vystoupí screamo královna Lil Mariko.

www.dorianelectra.com www.heartnoize.cz

LÍSTKY NA GOOUT. 

Share This Event

bottom of page