top of page

F2 LIVE: Sunnbrella (CZ/UK) + Dukla + Lucid Express (Hong Kong)

Registration is closed
See other events
F2 LIVE: Sunnbrella (CZ/UK) + Dukla + Lucid Express (Hong Kong)
F2 LIVE: Sunnbrella (CZ/UK) + Dukla + Lucid Express (Hong Kong)

14 Nov 2023, 19:30

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Czechia

★ Dukla

Náš a váš oblíbený boyband z Vinohrad se vrací do F2. Kapela, která zpívá „od srdce“, zahalená zvukem bezstarostné alternativy pozdních osmdesátých let ve stylu Galaxie 500, anebo devadesátkových celků typu Priessnitz s elektrickými podtóny. Texty okamžitě chytnou za uši, neboť jsou blízké každému mladému člověku, který v deset večer odmítá spát, potlouká se ulicemi a pěstuje svou překroucenou formu flanérství, čekaje pět let u Prioru. Poetismus, který rezonuje slokami a refrény, jako by po holanovsku říkal „můj život je fantastický, protože je všední“, a i přesto, že jsou obrazy velmi často přiřazeny k pražským zákoutím, může člověk se zvýšenou senzitivitou prožít to, o čem se zpívá, v jakémkoli jiném městě. 

dukla.bandcamp.com/

★ Lucid Express

Lucid Express je pětice mladých hudebních vizionářů, kteří spojují magii shoegaze a kouzlo indie popu mezi mrakodrapy, horami a zaplněnými městskými uličkami. "Lucid" znamená něco jasného a zářivého v poetickém smyslu. Kapela působí jako průvodce, který své posluchače vede na výlet do malebné zvukové krajiny. jejich debutové album "Lucid Express" vydané u prestižního brooklynského vydavatelství Kanine Records (které spolupracuje s umělci jako Grizzly Bear nebo Surfer Blood) spatřilo světlo světa v roce 2021.

lucidexpress.bandcamp.com/

★ Sunnbrella 

David Žbirka aka Sunnbrella, hudebník původem z Prahy a nyní žijící v Londýně, se vrací na Štvanici se svým první plnohodnotným album s názvem "Heartworn". Na dlouhohrajícím debutu příjemně mísí směsici kytarových zvuků shoegaze a oldschoolových breakbeatů. "Heartworn" je zároveň poklonou kapelám jako Slowdive nebo My Bloody Valentine, a zároveň se nebojí zapojit do současného hnutí nu gaze, v němž se dominují umělci jako bdrmm nebo Hatchie. Nedávno se Sunnbrella vrátila z úspěšné turné po Velké Británii a EU.

sunnbrella.bandcamp.com/

VSTUPNÉ

bit.ly/F2_LIVE_SUNNBRELLA_DUKLA_LUCIDEXPRESS

early birds - 290 CZK

první vlna - 350 CZK

druhá vlna - 390 CZK

třetí vlna & na místě - 450 CZK

Share This Event

bottom of page