top of page

F2 LIVE: Violent Magic Orchestra ☆ Trauma ☆ Lost Dog

☆ 21:00 door ☆ 21:30 Lost Dog ☆ 23:00 VMO ☆ 00:30 Trauma b2b The Undertaker's Tapes

Registration is closed
See other events
F2 LIVE: Violent Magic Orchestra ☆ Trauma ☆ Lost Dog
F2 LIVE: Violent Magic Orchestra ☆ Trauma ☆ Lost Dog

29 Jun 2024, 19:00 – 23:00

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Czechia

Like black metal meets Kraftwerk or a dard version of Aphex Twin. V tvorbě japonských Violent Magic Orchestra (VMO) se potkává black metal a techno, ohromující bouři živě dotváří vizuální show. Se svým druhým albem 𝘋𝘦𝘢𝘵𝘩 𝘙𝘢𝘷𝘦 (2024) se dostávají na další úroveň hlukové zvrácenosti a v sobotu 29. 6. se svým strhujícím vystoupením představí poprvé ve Fuchsu. 

TICKETS: bit.ly/F2_ViolentMagicOrchestra / early bird: 260 czk / general presale: 340 czk 

Violent Magic Orchestra vznikli s úmyslem spojit dva žánry z opačných stran vesmíru a vytvořit něco, čím rozčílí lidi. Jejich pojmenování odkazuje na kapelu Yellow Magic Orchestra, která koncem 70. let vnesla do japonské elektronické scény jedovatou drogu jménem pop. Inspirací pro tajemnou šestičlennou skupinu se staly záznamy rave parties Fantazia a Thuderdome na YouTubu a kniha Michaela Moynihana a Didrika Søderlinda 𝘓𝘰𝘳𝘥𝘴 𝘰𝘧 𝘊𝘩𝘢𝘰𝘴: 𝘛𝘩𝘦 𝘉𝘭𝘰𝘰𝘥𝘺 𝘙𝘪𝘴𝘦 𝘰𝘧 𝘵𝘩𝘦 𝘚𝘢𝘵𝘢𝘯𝘪𝘤 𝘔𝘦𝘵𝘢𝘭 𝘜𝘯𝘥𝘦𝘳𝘨𝘳𝘰𝘶𝘯𝘥.

Jejich památné vystoupení na Brutal Assaultu v roce 2019, jak vypráví server Dazed, se odehrál v naprosté tmě, kterou prostupoval kouř a stroboskopy, což mělo za následek zážitek, který působil, „jako kdyby Napalm Death vpadli na show Autechre“.

Svými vlastními slovy VMO slibují „brutální orchestr“, divoký a katarzní rituál.

youtube.com/@vmoviolentmagicorchestra8650

violentmagicorchestra.bandcamp.com

"𝟭𝟳𝟬𝗕𝗣𝗠 𝗶𝗻𝗱𝘂𝘀𝘁𝗿𝗶𝗮𝗹 𝗵𝗮𝗽𝗽𝘆 𝗵𝗮𝗿𝗱𝗰𝗼𝗿𝗲 𝗵𝗲𝗮𝗱𝗯𝗮𝗻𝗴𝗲𝗿" – Dazed

Ultimate supreme visual art music project in which techno, black metal, industrial, and noise are harmoniously integrated and presented to the public like a luminous, blinding light.

Band members of Violent Magic Orchestra go by the names of classic black metal bands in Japanese katakana such as ダークスローン (Darkthrone), メイヘム (Mayhem), and エンペラー(Emperor), as well as Kezzardrix in charge of visuals, strobe lights, and smoke machines.

Currently, it is a band that consumes the greatest quantities of electricity at live houses and clubs. For the first time, Violent Magic Orchestra (aka VMO) is coming to Fuchs2 on Saturday, Jun 29. 

Read house rules (linktr.ee/Fuchs2) before visiting.

Tickets are available in limited numbers at a discounted presale (bit.ly/F2_ViolentMagicOrchestra) and at the doors (unless otherwise noted).

Fuchs2 je podporován hlavním městem Praha.

Share This Event

bottom of page