top of page

FUCHS2 LIVE: KABINET RECORDS LABEL NIGHT vol.2

Selekce toho nejzajímavějšího ze současného soundu brněnského Kabinet Records podruhé u nás.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
FUCHS2 LIVE: KABINET RECORDS LABEL NIGHT vol.2
FUCHS2 LIVE: KABINET RECORDS LABEL NIGHT vol.2

06 Oct 2022, 20:00

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Česko

Bare Escape

Když jihomoravští Bare Escape poslali na samém konci roku 2020 do světa digitální release desky “What If We Burn It“ (Kabinet Records label), neuplynulo od vydání jejich debutové nahrávky “In a Flash“ ani 365 dní. Na albech se setkává energie muzikantských tváří, a to Aleše Gajdošíka, z De Mood, Ette Enaka a Aleshi, dvojice Tomáš Hruban a David Mikeš oba z VDYD a na basu Vendula Pukyšová ze sinks, Nichi Mlebom, kterou po nahrání druhé desky nahradil Rhys Braddock z Metronome Blues a Gerda Blank, se kterým kapela v roce 2021 nahrála dva singly. Průnik několika různých hudebních přístupů, které si každý z členů přinesl, odkazuje na to nejlepší z americké indie, emo a hardcore scény konce devadesátých let.

bareescape.bandcamp.com/

CTIB Ctib pochází z Rožnova pod Radhoštěm a jeho kořeny tkví v tamním punkovém podhoubí. Jeho první sólová LP deska nese název Kampak?! Obsahuje třináct písní, ve kterých se nakřáplé punkové kytary potkávají s přísným bicím automatem a pípání a šlehy syntezátoru připomínají znělky prehistorických počítačových her. Texty jsou tematicky různorodé, spojuje je ale otázka po hodnotách – ptají se po tom, „co z člověka dělá bytost hodnou života“. Deska Kampak?! vychází v září 2021 na labelu Kabinet Rec.

ctib.bandcamp.com/

GOSPEL OF THE FUTURE Kultovní postavy domácího sludge metalu Gospel of the Future jsou zpět. A s nimi stěna hutného a hypnotického zvuku rozděleného do čtyř nových skladeb. Deska, která rozbila dvanáctiletou pečeť ticha se jmenuje Blowtorch Mankind. Gospel of the Future vypálili svůj cejch do kůže české scény v letech 2004 až 2010. V roce 2019 se kapela po pauze začala opět objevovat na spoře osvětlených pódiích. Blowtorch Mankind ukazuje, že nyní, více než 15 let po vzniku GOTF, se toho v táboře kapely příliš nezměnilo. A to v tom nejlepším smyslu slova – tíživý zvuk, hypnotické rytmy a sludge metalové opojení jsou stále těmi největšími devízami kapely.

http://studanka.bandcamp.com/.../gospel-of-the-future...

KAKKTUS

Kapela Kakktus ze Šternberka, jejíž temná historie sahá až do roku 2006, začala hrávat v hlubokém undergroundu tamních vesnických kulturáků. A ozvěny těch marných dnů jsou naštěstí slyšet i dnes, kdy konečně vydávají své první oficiální album na vinylu. Deska Na hrbatým koni byla nahrána v létě 2021 v pražském studiu Golden Hive pod dohledem Amáka, který kapele pomohl k zaznamenání syrového a drzého, ale přesto moderního zvuku. Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník a místní legendární vyhazovač je jak chodící rekvizita devadesátkovýho panoptika.

kakktus.bandcamp.com/

TRYO Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie zachycená na debutové desce sustainable gardening, která vyšla v loňském roce u Kabinet Records. V současnosti trojice Šimon Podrazil, Lucie Čejková a Hynek Čejka připravuje materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

tryo.bandcamp.com/

VSTUP TBA

Share This Event

bottom of page