top of page

FUCHS2 LIVE: Manon Meurt & Billow

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
FUCHS2 LIVE: Manon Meurt & Billow
FUCHS2 LIVE: Manon Meurt & Billow

30 Nov 2022, 20:00

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Česko

Manon Meurt se do Fuchsu vrací přesně po roce. Minulý rok měl jejich koncert lehce hořkou a smutnou pachuť kvůli přicházející vlně Covidu a následnému uzavření klubu. Pevně věříme, že letos to bude o poznání veselejší a sametová temnota bude vlastně příjemná. Tehdy byla jejich hostem Khoiba, letos se k Manon Meurt připojí dream-popoví Billow. Podzimní snění a hlasitá melancholie, u toho nesmíš chybět!

Manon Meurt

Manon Meurt se do Fuchs2 vrátí v nové sestavě, a to s kytaristou Kryštofem Korčákem, jehož kořeny, podobně jako klávesáka Davida Tichého, sahají mezi Českou Lípu a Nový Bor. Během letošního jara stihli předskakovat ambasadorům labelu Sargent House Russian Circles (US) a Helms Alee (US) nebo taky emo hvězdám uplynulé dekády My Chemical Romance v O2 Aréně! Žánrová oscilace téměř symbolická. Takže konec shoegazu z Rakovníka, ne? Úplně ne. I když Manon Meurt poslední roky víc a víc tíhli k temnějšímu a tvrdšímu zvuku, drtivě sentimentální plochy kytar a utopené romantické vokály pořád dominují a budou tím, co si s sebou v hlavě z F2 (spolu s hučením v uších) odnesete. A taky nový triko samozřejmě.

Bandcamp: manonmeurt.bandcamp.com/album/demo-17-2

Billow

Dreampopová kapela z Veselí nad Moravou, která své skladby skládá i nahrává v podhůří Bílých Karpat. Debutovou desku s názvem Maps vydali v rámci Full Moon Forum, ale také v kazetové verzi u slovenského vydavatelství Z Tapes na podzim roku 2017. Tichá lo-fi nahrávka zaznamenaná v prostředí pokojíků v Praze či ve Varšavě vzbudila ohlas českých kritiků a dostala se do výběru nejlepších desek roku na serverech Beehype, AlterEcho či Full Moon. Na podzim 2019 vydali u Z Tapes svou druhotinu Seascape, kterou si stejně jako debut kompletně nahrávali i mixovali sami. Ta vyšla kromě kazety také na vinylu. Aktuálně za sebou mají japonské turné.

Bandcamp: billow-out.bandcamp.com

VSTUP TBA

Fuchs2 je podporován hlavním městem Praha.

Share This Event

bottom of page