top of page

Nyege Nyege Night: Afrorack, Aunty Rayzor, Catu Diosis, DJ Tobzy & Top Klas

Registration is closed
See other events
Nyege Nyege Night: Afrorack, Aunty Rayzor, Catu Diosis, DJ Tobzy & Top Klas
Nyege Nyege Night: Afrorack, Aunty Rayzor, Catu Diosis, DJ Tobzy & Top Klas

13 Oct 2023, 23:00

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Czechia

Gqom, kuduro i jorubský rap. Do Prahy míří přehlídka průkopnického afrického labelu Nyege Nyege

𝘕𝘢š𝘵ě𝘴𝘵í 𝘫𝘴𝘰𝘶 𝘢𝘬𝘤𝘦 𝘫𝘢𝘬𝘰 𝘓𝘦 𝘎𝘶𝘦𝘴𝘴 𝘞𝘩𝘰?, 𝘊𝘛𝘔 𝘢 𝘜𝘯𝘴𝘰𝘶𝘯𝘥 𝘯𝘦𝘣𝘰 𝘬𝘰𝘭𝘦𝘬𝘵𝘪𝘷𝘺 𝘫𝘢𝘬𝘰 𝘏𝘦𝘢𝘳𝘵𝘯𝘰𝘪𝘻𝘦 –𝘤𝘩𝘵ě𝘫í 𝘣ý𝘵 𝘱𝘭𝘢𝘵𝘧𝘰𝘳𝘮𝘰𝘶 𝘱𝘳𝘰 𝘩𝘶𝘥𝘣𝘶, 𝘬𝘵𝘦𝘳𝘰𝘶 𝘫𝘦š𝘵ě 𝘯𝘪𝘬𝘥𝘰 𝘯𝘦𝘴𝘭𝘺š𝘦𝘭. 𝘈 𝘫𝘢𝘬𝘮𝘪𝘭𝘦 𝘫𝘴𝘮𝘦 𝘴𝘦 𝘴 𝘯𝘪𝘮𝘪 𝘱𝘳𝘰𝘱𝘰𝘫𝘪𝘭𝘪, 𝘷š𝘦𝘤𝘩𝘯𝘰 𝘴𝘦 𝘻𝘢č𝘢𝘭𝘰 𝘮ě𝘯𝘪𝘵. [...] 𝘕á𝘻𝘰𝘳𝘯ě 𝘶𝘬𝘢𝘻𝘶𝘫𝘦𝘮𝘦, ž𝘦 𝘈𝘧𝘳𝘪𝘬𝘢 𝘫𝘦 𝘬𝘰𝘯𝘵𝘪𝘯𝘦𝘯𝘵 𝘱𝘭𝘯ý 𝘬𝘭𝘦𝘯𝘰𝘵ů, 𝘯𝘰𝘷ý𝘤𝘩 𝘻𝘷𝘶𝘬ů 𝘢 𝘳𝘢𝘥𝘪𝘬á𝘭𝘯í𝘤𝘩 𝘱ří𝘴𝘵𝘶𝘱ů. – Derek Debru, spoluzakladatel Nyege Nyege pro Full Moon Magazine

Heartnoize uvádí Nyege Nyege Night, přehlídku toho nejzajímavějšího, co v poslední době vyšlo pod průkopnickým kampalským labelem. Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce a lokálních žánrů do celého světa. V klubu Fuchs2 si v páteční noc 13. října v českých koncertních premiérách zahrají Afrorack, Aunty Rayzor, Catu Diosis, DJ Tobzy a Top Klas. Hudebnice a hudebníci, kteří si světem současné taneční i rapové hudby prošlapávají neotřelou cestu a formují budoucí zvukové trendy.

𝘼𝙛𝙧𝙤𝙧𝙖𝙘𝙠 sestavil první DIY modulární syntetizátor v Africe a poslední dva roky s ním experimentuje na živých setech i ve studiu. Kombinace hypnotických afrických rytmů, techa a acid housu je výsledkem umění hudební i technické improvizace.

https://hakunakulala.bandcamp.com/album/the-afrorack

𝘼𝙪𝙣𝙩𝙮 𝙍𝙖𝙮𝙯𝙤𝙧 je rapperka, kterou nezastaví tvrdé hip hopové beaty, afrohouse ani afrobeat. Hudebnice ostřílená freestyle battly kombinuje tvrdou flow s přesvědčivou kadencí rapových veršů, v domovské Nigérii si už zahrála i před publikem na plném stadionu.

https://hakunakulala.bandcamp.com/album/viral-wreckage

𝘾𝙖𝙩𝙪 𝘿𝙞𝙤𝙨𝙞𝙨 si ve své hudbě pohrává s prolínáním globální hudby a afrocentrických beatů, s lehkostí se tak během jednoho tracku přesune z Kampaly do Sao Paula. Producentka a DJka si už zahrála na německém CTM nebo polském Unsoundu.

https://soundcloud.com/catu_dj

𝘿𝙅 𝙏𝙤𝙗𝙯𝙮 si oblíbil nový zvuk tzv. freebeatu nebo cruisu, který dnes ovládá nigerijský TikTok. Jednadvacetiletý DJ míchá dohromady žánry jako jsou gqom, amapiano, techno nebo baile funk a bez nároků na tvorbu koherentního celku vytváří virtuózní set plný adrenalinu.

https://nyegenyegetapes.bandcamp.com/album/cruise-beat-album

𝙏𝙤𝙥 𝙆𝙡𝙖𝙨 je průkopník a zároveň jeden z hlavních propagátorů žánru Denerry Segment, rychlejšího hybridu angolského žándru Kuduro. Na parketě proměňuje taneční plochu v propocený karibský karneval.

https://soundcloud.com/topklas

vstupenky (limitovaný předprodej) › https://goout.net/cs/listky/nyege-nyege-night/dkuu/

https://nyegenyegetapes.bandcamp.comhttps://hakunakulala.bandcamp.comhttps://www.instagram.com/nyegenyegefest/https://www.instagram.com/hakuna.kulala/

English › https://www.heartnoize.cz/nyege-nyege-night-afrorack.../

Share This Event

bottom of page