top of page

Okupace (křest): Kill the Dandies! + Madhouse Express + Thee Lazy Eyes

Křtíme soundtrack ke snímku Okupace!

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Okupace (křest): Kill the Dandies! + Madhouse Express + Thee Lazy Eyes
Okupace (křest): Kill the Dandies! + Madhouse Express + Thee Lazy Eyes

19 Mar 2022, 20:00

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Česko

Černá komedie režiséra Michala Nohejla zaujala při srpnové premiéře vizuálně vytříbeným stylem i sugestivní náladou, mezinárodní uvedení ji čeká 18. listopadu na áčkovém filmovém festivalu Black Nights v Tallinnu. Na vtahujícím hudebním doprovodu se podíleli zejména členové Kill the Dandies!

Soundtrack ke snímku Okupace vychází 26. listopadu v podobě dvojitého LP. Limitovaná edice obsahuje kromě dvou barevných vinylů také unikátní plakát podepsaný herci a vstupenku na křest.

Album bude pokřtěno na dvou koncertních večerech, 19. března 2022 v pražském klubu Fuchs2 s Kill the Dandies! + Madhouse Express + Thee Lazy Eyes. 16. března pak křtíme v brněnském Kabinetu Múz.

---

Filmový soundtrack ke snímku Okupace uvedla v rámci premiéry snímku pilotní píseň How to Hold a Gun. „Původním zadáním byl koncept vycházející z ruské lidové skladby Kaťuša. Nápad ale prošel mnoha změnami, zejména když jsme začali hlouběji pronikat do příběhu a estetiky filmu. Podle mého by tyhle věci neměly mít klasickou logiku. Mám rád, když jsou významy skryté a objevují se nahodile,“ říká člen skupiny Hank J. Mancini a zpěvačka La Petite Sonja ho doplňuje: „Píseň je o nevyrovnaném vztahu mladšího a staršího bratra. Ani jsme netušili, jak moc bude z hlediska současného dění aktuální.“ Předprodej alba bude spuštěn 5. listopadu, spolu s uvedením singlu The River. K němu La Petite Sonja dodává: „Píseň The River je částečnou parafrází zmiňované Kaťuši, která se tak do filmu nakonec dostala. Originální ruská píseň je o naději a všemocné lásce k vlasti. Ta naše je temná balada o smrti, která se neslituje ani nad nejčistšími city.“

Na soundtracku se objevuje pilotní skladba snímku How to Hold a Gun hned ve třech verzích, včetně ruské, kterou zpívá ukrajinský herec Alexej Gorbunov, představitel opilého důstojníka sovětské armády. Kromě této a dalších písní Kill the Dandies! kolekce obsahuje také skladby skupin Madhouse Express, Metronome Blues, Old Folks House, Thee Lazy Eyes, Rán Těla nebo Beps’n’Johnnies. Scénickou hudbu ke snímku složili La Petite Sonja a Hank J. Mancini pod hlavičkou projektu Disco Ocultista. Jejich pozoruhodně vzdušné a dotažené skladby tvoří více než polovinu kolekce. Hank J. Mancini k tomu dodává: „Režisér Michal Nohejl pracuje podobným stylem jako my. Velmi intuitivně a spontánně, s podivně zvráceným smyslem pro humor a jistou neúctou k autoritám, ale zároveň s okouzlením klasickou estetikou.“ Hudba podobně jako snímek samotný ignoruje notoricky zmiňovanou normalizační šeď a nabízí k ní magickou, působivou a barevnou alternativu. Odboj, jaký svět neviděl.

Okupace – filmový soundtrack 1. Disco Ocultista – Prologue 2. Kill the Dandies! – How to Hold a Gun 3. Disco Ocultista – The Night Is Coming 4. Rány Těla – Venus and Vulcan 5. Thee Lazy Eyes – Beach 6. Metronome Blues – Some People Better Left for Dead 7. Madhouse Express – She Knows 8. Rány Těla – Turn to the Sun 9. Beps’n’Johnnies – Ballad of Turtledove and Eagle 10. Old Folks House – Won’t Come Home 11. Disco Ocultista – Memories 12. Kill the Dandies! – Night City Heat Speed 13. Madhouse Express – It’s Getting Late 14. Disco Ocultista – Labyrinth 15. Disco Ocultista – While the Fairy 16. Disco Ocultista – My Youth 17. Kill the Dandies! – As the Wind 18. Kill the Dandies! – Kак носить оружие 19. Disco Ocultista – Occupation Waltz 20. Disco Ocultista – The River 21. Disco Ocultista – Dark Ages 22. Kill the Dandies! – How to Hold a Gun (orchestral)

Album Okupace – filmový soundtrack vychází pod hlavičkou projektu Full Moon Forum, v koprodukci s labelem Drug Me Records a produkční společností Unit+Sofa.

Projekt Full Moon Forum v roce 2021 podporuje Ministerstvo kultury České republiky.

Share This Event

bottom of page