top of page

ONE ISLAND: YT ☆ Wicked and Bonny ☆ Shakk-Attack & Yugo T ☆ Conscious Soldiers sound system & more

★ 22:00 Conscious Soldiers DJs ★ 23:00 Shakk-Attack & Yugo T. (live) ★ 00:00 FMP warm up ★ 00:20 YT (live) backed by Red-I ★ 01:40 Wicked And Bonny & MC Berise (live) ★ 03:00 Conscious Soldiers DJs

Registration is closed
See other events
ONE ISLAND: YT ☆ Wicked and Bonny ☆ Shakk-Attack & Yugo T ☆ Conscious Soldiers sound system & more
ONE ISLAND: YT ☆ Wicked and Bonny ☆ Shakk-Attack & Yugo T ☆ Conscious Soldiers sound system & more

11 May 2024, 22:00 – 12 May 2024, 05:00

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Czechia

Fuchs2 přichází s novou sérií eventů zaměřených na afrokaribskou hudbu, a to nejen v jejích tradičních, ale především aktuálních podobách. Vítejte na Ostrově rytmů! Série eventů One Island začíná v sobotu 11. 5.

V první edici série se představí legenda britské reggae & bass music, v Čechách velmi dobře známý zpěvák a MC jménem YT, který se proslavil například drumnbassovou hymnou England Story v remixu od Bennyho Page nebo Hospital Records. Mimo to má za sebou, vedle svých 3 řadových alb a hromady singlů také album No Wata Down Ting v produkci legendárních Mungo's Hi-Fi, kteří mají ve Fuchsu každoroční vánoční rezidenční noc, stejně tak jako tracky se Zion Train, The Vibronics, Radikal Guru a dalšími legendami. Již přes 20 let spravuje vlastní label Sativa Records.

Další, kdo se nám představí, je jeden z největších vycházejících talentů evropské dub-rave scény, italská live-actová úderka Wicked and Bonny podpořená MC Berise na mikrofonu. Tento projekt zasáhl evropskou scénu jako blesk z čistého nebe a jeho vrcholně energické sety Vás nenechají postávat jak Bejby v koutě. Důkazem jsou jejich bookingy na nejlepších evropských žánrových festivalech a venues. Když zrovna nevystupují se svým autorským projektem, věnují se svému sound systemu Botheration Hi-Fi a produkci tracků. Ústřední postava projektu, Markus “Maggu”, je uznávaným studiovým sound inženýrem a ve volném čase mentoruje zvukařské worskhopy.

Českou produkci bude reprezentovat pražský dubový live band Shakk-Attack, který se na scéně pohybuje již více než 10 let, a za tu dobu má za sebou nespočet vystoupení včetně účinkování na festivalu Outlook, na londýnském Rinse FM nebo několika shows ve Střední Americe. Na mikrofonu se představí jeden z jejich dvorních MCs, zpěvák YUGO T. Tento rodák z Yokohamy se nejprve proslavil jako DJ japonského Delta Force soundsystému, aby se následně na dlouhé roky přestěhoval do Londýna, kde započal i svojí kariéru jako MC. Dnes žije v Berlíně, kde pracuje v jedné z největších evropských reggae distribucí buyreggae.com a je mj. členem Team Rub-A-Dub Berlin.

O zvuk a vybranou selekci se postarají Conscious Soldiers sound system se základnou v Olomouci. Ti ve světové premiéře představí svůj vlastnoručně postavený, 4 pásmový systém složený z masivních reprobeden moderního typu Paraflex. Tahle parta už dnes není na scéně žádným nováčkem. Po 7 letech aktivního působení se tak stala stavba zvukového aparátu dalším logickým krokem. Původní crew se dnes rozrostla mj. o některé členy kapely Homebwoy Rasta, producenta Dread K nebo o nově vzniklý label HALENION ZION Records, pod jehož hlavičkou nyní vychází riddim jménem La-Ma, na kterém najdete jak místní, tak světové interprety.

Hvězdě večera, YTmu, bude krýt záda selector & operator Red-I, dnes známý jako člen soundu Forward March Posse nebo United Forces of Dub. Ten má za sebou víc než 25 let praxe za DJským pultem a v průběhu své hudební kariéry měl čest backovat největší špičky evropské reggae, dub & dancehall scény. Jako koproducent spolupracoval na vydání několika nahrávek a vinylů, a to jak pod značkou UFoD, tak STRICTLY FORWARD Records, na kterých pracoval také v roli hudebního producenta a skladatele.

YT 

facebook.com/YTReggae 

sativarecordsuk.bandcamp.com

WICKED AND BONNY 

facebook.com/wickedandbonnyrecords 

wickedandbonny.bandcamp.com 

soundcloud.com/wicked-and-bonny 

facebook.com/botherationhifi

SHAKK-ATTACK 

facebook.com/theshakkattack 

soundcloud.com/shakk-attack 

ivisionrecords.bandcamp.com

YUGO T 

facebook.com/yugodtaguchi 

soundcloud.com/teamrubadubberlin

CONSCIOUS SOLDIERS 

facebook.com/ConsciousSoldiers

FORWARD MARCH POSSE (FMP) 

facebook.com/forwardmarchposse 

soundcloud.com/strictlyforwardrecords

Share This Event

bottom of page