top of page

PŘESUNUTO: Fource presents: Lil Tracy

Registration is closed
See other events
PŘESUNUTO: Fource presents: Lil Tracy
PŘESUNUTO: Fource presents: Lil Tracy

16 Apr 2024, 19:00 – 23:59

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Czechia

Kultovní emo kovbojové společně na tour: Lil Tracy & Brennan Savage v Praze

Ať už pod přezdívkou Tracy Minaj, Yung Bruh nebo jako Souljawitch – nikomu se nedaří být na vrcholu alternativního rapu tak dlouho jako Lil Tracymu. Jeden ze zakládajících členů kolektivu Thraxxhouse a GothBoiClique přijede konečně do Prahy. A spolu s ním velmi speciální host Brennan Savage. Lil Tracy a Brennan Savage přijedou do pražského klubu Fuchs2 už 16. dubna 2024.

Lil Tracy vyrůstal v hudební rodině, jeho otec Ishmael Butler je známý z uznávaného projektu Shabazz Palaces, matka Cheryl Coko Clemons se proslavila v devadesátých letech v R&B formaci SWV. Vyrůstal na Virginia Beach, jeho kariéra vystřelila po přestěhování do Los Angeles, kde začal úzce spolupracovat s Lil Peepem – stačí vzpomenout na jejich kultovní track Awful Things.

Jejich společné EPs Castles a Castles II stály na počátku emorapové vlny, která se valila internetem v druhé půli první dekády. To, že Lil Tracy patří k nejuznávanějším muzikantům na této scéně, a dávno překročil označení cloudového/internetového rappera, značí i fakt, že jeho singl Like a Farmer (2018) zremixoval ve svých začátcích jeden z nejstreamovanějších rapperů Lil Uzi Vert.

Brennan Savage je na scéně o něco kratší dobu, přesto si už vybudoval oddanou fanouškovskou základnu, kterou si získal upřímnými emotivními texty o vlastních depresích. Jeho vzory jsou překvapivě rockoví umělci jako The Police, The Beatles nebo Bob Dylan. Tedy jména, která vždy poslouchal se svým otcem. Kovbojská estetika mu vždy byla stejně blízká jako ta rapperská.

Dětství strávil v New Yorku. Poté, co jeho otec, člen hasičského sboru, odešel po zákroku 11. září do důchodu, musel se Savage odstěhovat do San Diega. Do New Yorku se ale stále vracel a později se zde na střední škole potkal i s Lil Peepem. Brennan sice zkoušel studium vysoké školy, v průběhu mu ale došlo, že jediné, co mu v životě dává smysl, je dělat hudbu. Několik úspěšných projektů, vyprodané tour, miliony streamů i sledujích a hity jako Look at Me Now a Bulletproof dokazují, že se Savage vydal správnou cestou.

EVENT: facebook

TICKETS: fource.cz

Share This Event

bottom of page