top of page

ŽIŽKOVSKÁ NOC x HEARTNOIZE

ALYONA ALYONA, ANKI, DUMA, FUTURE JISKŘÍ, FVLCRVM, HEKATÉ, JANO DOE, KAA GLO, OLIVER TORR, SIMULACRUM AV, TEA SOFIA, TITTINGUR, URSULA SEREGHY

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
ŽIŽKOVSKÁ NOC x HEARTNOIZE
ŽIŽKOVSKÁ NOC x HEARTNOIZE

30 Oct 2021, 19:00

Praha 7, ostrov Štvanice, Holešovice, 170 00 Praha 7, Česko

Scéna nestagnuje, Heartnoize nestagnují. Sobotní Štvanici ovládnou umělci, kteří hledí vpřed a navíc často pochází z oblastí, které běžně na hudební mapu nezařazujeme. Dosud největší spolupráce Heartnoize a Žižkovské noci bude velkolepá, rozmanitá a hlavně intenzivní.

ALYONA ALYONA ANKI DUMA FUTURE JISKŘÍ FVLCRVM HEKATÉ JANO DOE KAA GLO OLIVER TORR SIMULACRUM AV TEA SOFIA TITTINGUR URSULA SEREGHY

Ukrajinská rapperka Alyona Alyona je nepopiratelnou senzací východoevropského rapu a svou ostrou dikcí tematizující nejenom převládající sexismus v rapu si vysloužila statisíce fanoušků. Čekejte světovou show umělkyně, která práci v mateřské školce vyměnila za pódia nejvýznamnějších festivalů. Z úplně jiného vesmíru pochází dvojice Duma z Keni, jejíž debutovou eponymní nahrávku plnou tribálních perkusí, řevu a jiných agresivních poloh a ploch označil vlivný britský magazín The Wire pátým místem ve svém žebříčku nejlepších alb 2020. Dlouho očekávaná česká premiéra a další Heartnoize zářez zářného labelu Nyege Nyege. Za doprovodu kouře a stroboskopu pak vystoupí i slovenští Tittingur, kteří špinavou lynchovskou atmosférou nemají daleko k projektům jako Amnesia Scanner nebo Ben Frost. Jejich krajan FVLCRVM platí za zaslouženě za nejznámnějšího slovenského producenta v zahraničí a v hybridním setu zazní autorské ozvěny bass music i reworky Spice Girls. Nezapomínáme ani na hyperpop. Future Jiskří jsou Miss Petty, Nevinnost, litterbin a Toyota Vangelis, kteří na 3 hodiny zničí parket euforickým genderless ravem.

Pokračujeme. Simulacrum AV je projekt z dílny Malcutha a Vooku, dvou umělců, kteří svou kombinací IDM, drum’n’bassu a pohlcující VJ show zahájí program ve Fuchs2. Žezlo po nich převezme Tea Sofia, umělkyně litevsko-srbského původu, která přináší do české scény silnou výpověď generace Z nebo vietnamsko-český rapper Anki, který je stále významnějším hlasem známého labelu Die Mannschaft. Kaa Glo z jedné z nejšílenějších lokálních crew Whiskas uzavře večer minimálně na 180bpm. O patro níž v Bike Jesus zahájí program dvě výrazné hudebnice experimentální elektronické scény: Ursula Sereghy svým debutem na labelu Gin&Platonic okamžitě dostala uznání od Quietusu i magazínu Wire, live sety Jano Doe, rezidentky Puncta, pak už dlouhodobě patří mezi ty nejinovativnější na scéně. Večer by nebyl kompletní bez eklektického a precizního DJ setu Olivera Torra a zaslouženě vytížené selektorky Hekaté z Yoga Kolektiv.

Share This Event

bottom of page